Būvē kāpnes bez piepūles

Spread the love

No tehniskā viedokļa nekas nav īpaši grūts, lai veidotu kāpnes klājam, verandam vai nojumei. Ikviens, kam ir pamata galdniecības prasmes, var veikt vajadzīgos griezumus un salikt detaļas. Un tomēr, kāpņu telpa ir neapšaubāmi vissarežģītākais uzdevums, ko do-it-yourselfers jebkad mēģinās.

Kāpnēm jāatbilst stingriem būvnoteikumiem, kas paredzēti, lai nodrošinātu drošību un kāpšanas komfortu. Mēs esam tikuši izmantoti vienotiem, profesionāli uzceltiem kāpnēm, jo ​​vismazākās neatbilstības starp soļiem rada bīstamību. Augstie soļi griežas kāpšana. Necaļie soļi ir neērti un bīstami. Tā kā ir tik maz iespēju kļūdīties, kāpņu izveidei nepieciešams rūpīgs izkārtojums un daži potenciāli grūtie aprēķini. Sāciet apspriesties ar savu ēku kodeksu biroju vietējām vadlīnijām. Pēc tam izpildiet šajā lappusē izklāstīto procedūru – pietiekami daudz laika, lai pareizi plānotu. Kā piemēru mēs izmantojām pakāpienus, kas ved uz pakājes klāju.

Pamata kāpņu anatomija

Tipiskajos kāpnēs ir trīs galvenie elementi: stīgas, protektori un stāvvadi. Stingrēji, parasti tiek sagriezti no 2 x 12 s, ir slīpi dēļi, kas atbalsta citus komponentus un pārvadā to cilvēku svaru, kuri staigā pa kāpnēm. Tās parasti atrodas 16 collu centrā. Nosakot kāpņu platumu, atcerieties, ka plašāks ir labāks. “Platjoslas kāpnes ir ērtākas un drošākas staigāt,” saka Remodeling darbuzņēmējs Paul Mantoni, no Exteriors Plus Terryville, Conn. “Es reti sastopam vienu mazāk nekā 4 pēdas platumā un dod priekšroku viņiem mazliet plašāk.”

Pakājieni veido katra pakāpiena augšējo virsmu, un stāvvadi tiek uzstādīti tieši zem katras protektora priekšējās lūpas. Dažām kāpnēm nav stāvu, bet tas ir kļūda, saskaņā ar daudziem celtniekiem. “Risers aizsargā saskarei pakļauto gala sloksni no laika apstākļiem,” skaidro godalgotais klāja celtnieks Scott Padgett no Idyllwild, Kalifornijā. “Bez stāvvadiem, stīgu dzēšot vai sadalot daudz agrāk.”

1. darbība: Rise and Run aprēķināšana

Pirmais solis, veidojot kāpnes klājam, ir kopējā kāpuma vai vertikālā augstuma kāpņu atrašanai. Uz klāja virsmas novietojiet taisnu klāju, pagariniet to no malas, pēc tam izmēra uz leju līdz izkraušanas vietai. Pieņemsim, ka kopējais pieaugums ir 57. Nākamais uzdevums ir atrast katra posma pieaugumu. Sadaliet 57 ar 7 collas (tipisks pieaugums par soli), lai iegūtu 8,14. Apgriezies uz leju, lai iegūtu soļus: astoņi. Lai noteiktu faktisko pieaugumu, sadaliet 57 collas pa astoņām pakāpēm, lai iegūtu 7 1/8 in. Par katru soli.

Jūs varat izmantot šo informāciju, lai atrastu kopējo kāpņu palaišanu – vai cik horizontālo attālumu tā aptver, kad tā uzkāps. Sakārtojiet katra posma soļu skaitu pa skrienu vai horizontālo dziļumu. Katra pakāpiena optimālā braukšana nav mazāka par 10 collas, kas ir pietiekami daudz vietas, lai pieņemtu divus 2 x 6 protektorus. Mūsu piemērā kāpnēm ir astoņas pakāpes, tāpēc kopējais skrējiens ir 80 collas.

Matemātikā ir viena grumba: tomēr, ja jūs strādājat ar augstu klāju, laba ideja ir sadalīt kāpnes ar starpposma izkraušanu. “Praktiski jūs aprobežojās ar apmēram 14 soļiem, jo ​​tas ir visvairāk, ko jūs varat sagriezt [padarīt stringerā] no 16 pēdas garš 2 x 12”, saka Andy Engel, Building Stairs (Taunton) autore. , “bet es gribētu pievienot piezemēšanās pēc katriem septiņiem vai astoņiem stāvvadiem.”

2. solis: griešanas stingri

Pirms divu sekunžu 12 pakāpienu noteikšanas izlemiet, kā stīgu spēks pievienos klājam. Tie ir vai nu piestiprināti tieši pie malas sijas, tā kā augšējais solis ir nolaižams ar klāja augšpusi vai uz rāmja zem klāja, un tas ir veids, kā mēs to izdarījām (sk. Iepriekšējās lapas rasējumu). Uzmontējot zem klāja, stīgas tiek vai nu piestiprinātas pie sijām, vai arī lai bloķētu starp sijām, un stingriņu galus sagriež garu, lai sasniegtu rāmi.

Marķējiet protektora iegriezumus, izmantojot ietvaru, kas aprīkots ar kāpņu mērierīcēm. Šie mazie misiņa ķermeņi piestiprina laukumam, nodrošinot precīzu veidu, kā atzīmēt vairākus identiskus iegriezumus. Vienu kāpņu mērierīci piestipriniet pie kvadrātveida mēles tieši pie pieauguma dimensijas. Piestipriniet otru mērierīci pie kvadrātveida korpusa pie palaišanas izmēra. Tad ielieciet kvadrātu uz 2 x 12, ar mērinstrumentiem nospiests pret kuģa malu un atzīmējiet protektoru un stāvvadi. Nolaidiet kvadrātiņu uz leju, izlīdziniet to ar iepriekš izdarītu zīmīti un pievienojiet nākamo.

Nozāģējiet ieliktņus, izmantojot cirkulāro zāģi, uzmanieties, lai tie nepārsniegtu līnijas. Pabeidziet gabalus ar finierzāģi vai rokas vāku.

Tālāk nostipriniet stringera apakšējo daļu ar protektora biezumu. Piemēram, ja jūs uzstādāt 2 x 6 protektorus, grieziet 1 1/2 collu no stringera apakšas. Izmantojiet pirmo stringer kā veidni, lai atzīmētu atlikušās stīgas.

Mēs pieskrējai katram stringeram uz klāja rāmja bloķēšanu, kas centrā tika izvietots 16 collas. Ar stringeriem vietā, pārbaudiet, vai katrs solis ir līmenis, un izmantojiet bloķēšanas plakni, lai izlīdzinātu augstos punktus.

3. solis: protektoru un rīsu uzstādīšana

Izgrieziet stāvvadus garumā un nostipriniet tos ar 2 1/2-in. trimvirsmas pārseguma skrūves. Ņemiet vērā, ka mēs sagriež stāvvadus un protektorus, lai pārvilktu ārējo stingeru pa 1 1/4 collas. Vēlāk 1 x 12 ciedra apdares plāksne tiks piespiests stringeram, padarot kāpnes gatavāku izskatu. Šī detalizētā informācija ne vienmēr ir nepieciešama.

Pēc stāvvadu uzstādīšanas nostipriniet protektorus ar skrūvēm. Atstājiet 1/8 līdz 1/4-in. telpa starp protektoriem. Turpiniet uzstādīt protektorus, strādājot ceļu augšā pa kāpnēm. 4 x 4 amata vietas, ko izmanto, lai atbalstītu kāpņu sliedi, parasti pirms skrūvju uzstādīšanas tiek pieskrūvēti pie stangriņiem. Tomēr mēs vispirms pabeidzim kāpnes, pēc tam pievienojām amata vietas un izveidojām margas, kuru parasti pieprasa kodi.