Virtuves dizains

Spread the love

Virtuves dizains ikvienai gaumei! Kā izvēlēties piemērotāko?

Virtuve ir viena no svarīgākajām telpām ikvienā mājoklī. Tajā tiek pavadīts ilgs laiks, gatavojot maltīti visai ģimenei vai brokastojot svētdienu rītos. Tā kā virtuvē vienuviet atrodas dažādas elektroierīces, plītis un krāsnis, nepieciešams pareizi iekārtot šo vietu, lai tajā būtu viegli pārvietoties un gatavot ēst. Kā zināt, vai virtuves dizains ir moderns un ko der atcerēties, iekārtojot virtuvi? Par visu interesanto lasi raksta turpinājumā!

Remonts virtuvē – to iespējams veikt jau tūlīt. Ja nevēlies griezties pie dizainera pēc palīdzības, bet iekārtot virtuvi pats, turpini lasīt rakstu un uzzini, cik dizaini mēdz būt dažādi un kam pievērst uzmanību.

Ar ko sākt, plānojot izmaiņas virtuvē?

Pirms esi gatavs sākt izmaiņas, nepieciešams izveidot plānu, pēc kura vadīsies vēlāk, uzsākot remontdarbus. Tev noteikti:

  • jānoskaidro, kādas ir iespējas. Flīzes, aizkari, mēbeles pēc pasūtījuma, sienas krāsas un daudz kas cits – interjera dizains ir jāizplāno vēl pirms remonta sākšanas, lai ietaupītu stundām ilgu laiku, ko var nākties aizvadīt mēbeļu veikalos;
  • jānosaka izdevumu robeža. Lai nenāktos vilties, jo jāsaprot, ka izmaksas ir krietni lielākas par pieejamo budžetu, nepieciešams jau sākumā saprast, cik lielu naudas summu iespējams atlikt, lai remonts virtuves iekārtojums būtu tāds, kādu to vēlies;
  • jāpieņem ieteikumi. Lai remontdarbi ritētu raiti, ieteicams aprunāties ar savas jomas speciālistiem – dizaineriem – vai paziņām, kuriem izdevies pašiem savām rokām paveikt brīnumainu remontu virtuvē.

Katram ir savas vēlmes, iekārtojot mājokli, bet jāatceras, ka reizēm nākas atteikties no vēlmēm, lai iekārtojums atbilstu istabas izmēriem. Kas jāatceras, iekārtojot dažāda izmēra mājokļu virtuves? Par to lasi raksta turpinājumā!

Virtuves dizains mazai virtuvei un lielai – kas piemērots?

Lai veiksmīgi izvēlētos iekārtojumu savai virtuvei, lielisks palīgs var būt zināšanas par dažādiem interjera dizainiem. Kādi tie ir un kā katrs no tiem piestāvēs lauku mājai, lietuviešu projektam vai, piemēram, dzīvokļu projekta 103. sērija, 119. sērija un 602. sērija tipiem?

Minimālisms un modernisms – lielisks mazas virtuves dizains!

Mazās virtuvēs piemērots būs minimālisma un modernisma stils, jo tādējādi iespējams vizuāli palielināt telpas izmērus, pareizi kombinējot dažādas krāsas un materiālus. Telpu iespējams palielināt:

  • ar logu palīdzību. Jo gaišāka būs virtuve, jo plašāka tā liksies. Gaišāku to, protams, iespējams padarīt arī ar atbilstošu sienu, grīdu un mēbeļu izvēli;
  • ar stiklu palīdzību. Lai arī stiklotas mēbeles vai dizaina priekšmeti ne vienmēr ir atbilstošākais risinājums, iekārtojot virtuvi, tie vizuāli paplašina telpu;
  • Ar koku elementu palīdzību. Dažādi koka priekšmeti, kas nav masīvi, lieliski iederēsies mazu virtuvju interjeros.

Ekostils un noplucis šiks – lauku māju iekārtojuma burvība!

Kurš gan nevēlas piešķirt šķietami vecām lietām jaunu elpu? Tieši šis ir īstais veids, kā nereti tiek iekārtotas lielas virtuves lauku mājās. Piemēram:

  1. atjaunojot veco kumodi vai virtuves galdu;
  2. padarot virtuvi unikālu ar malkas plīti, to iekļaujot interjerā;
  3. izmantojot dabīgus materiālus – koku, ekoloģiskas krāsas u.c.

Ekostils arvien biežāk tiek izvēlēts kā galvenais pamats, iekārtojot gan virtuvi, gan citas mājokļa telpas. Dizaineri uzskata, ka tas ir trends gan lauku mājās, kurās tiek iekārtotas plašas virtuves, gan pilsētu dzīvoklim, ļaujot justies dzīvākiem un tuvākiem dabai.

Nebaidies uzsākt remontu paša spēkiem. Īstais virtuves dizains katram ir savs, tāpēc nepieciešams rūpīgi izvērtēt, kādu sadzīves tehniku iegādāties, kādus materiālus pielietot un kādā stilā iekārtot telpu, kurā ikdienā pavadīsiet laiku. Izvēle ir Tavās rokās – iepazīsti pieejamos materiālus un idejas, lai ļautu savam mājoklim iemirdzēties no jauna!